Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Vuçiq: Nuk kemi hequr dorë nga seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën

“Serbia nuk ka hequr dorë nga iniciativa për të thirrur një seancë të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Kosovën”.

Kështu u shpreh presidenti serb, Aleksandër Vuçiq.

Gjuajten me armë në aheng, Policia arreston të rinjtë nga Istogu, konfiskohet një AK47 e një pistoletë

“Sepse disa thanë që ne hoqëm dorë – nuk u dorëzuam. Ne po shikojmë se kur është momenti më i mirë për të filluar iniciativën dhe do ta bëjmë, sepse kjo nuk po ndalet. Pyetja është se çfarë do të fitojmë prej saj, por do ta bëjmë edhe ne”, tha Vuçiç.

Ai shtoi se situata në Kosovë është jashtëzakonisht e rëndë, se serbët po joshen, se po arrestohen çdo ditë dhe se, siç tha ai, ka leje të dikujt për këtë.