Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

​25 vjet nga vrasja e dëshmorit Cen Dugollit

 
   

Sot mbushen 25 vjet nga vrasja e dëshmorit të UÇK-së, Cen Dugolli.

Dugolli ishte njëri ndër veprimtarët e parë të rezistencës, i cili u vra më 17 gusht 1998 nga forcat serbe në burg.

Ai vdiq nga torturat e shumta që i bënë policët serbë, por asnjëherë nuk u dorëzua e nuk tregoi për veprimet çlirimtare që po përgatisnin shokët në ilegalitet.

Bashkëshortja dhe fëmijët për disa vite me radhë jetojnë në Francë.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë