Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

30-ditë paraburgim për serbin, Dalibor Spasic, i dyshuar për sulm ndaj gazetarëve në veri

Dy ditë më parë, Policia e Kosovës ka arrestuar në Jarinjë, Dalibor Spasic i dyshuar për sulm ndaj gazetarëve në veri.

Në anën tjetër, burime të  medias  bëjnë me dije se të njëjtit i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditëve.

Në tre ditët e fundit, Policia e Kosovës ka arrestuar tre serb të dyshuar për sulmet brutale ndaj gazetarëve ne veri të vendit.

Ministri Sveçla ka thënë se Republika e Kosovës është vend shembull i funksionimit të demokracisë dhe sipas tij, nuk do të lejojnë me asnjë çmim të sulmojnë qytetarët, të frikësojnë raportimin e gazetarëve dhe të cenojnë rendin kushtetues.

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së