Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Ambasadorja amerikane në NATO reagon pas takimit me Presidenten Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me Julianne Smith, ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në NATO.

Smith ka thënë se SHBA-ja vazhdon ta mbështesë avancimin, stabiltietin dhe prosperiteti në Kosovë.

E ritheksova se  do të vazhdojë të mbështesë avancimin e stabilitetit dhe prosperitetit në Kosovë, duke ecur drejt synimit të saj për integrimin euroatlantik, dhe në Ballkanin Perëndimor në tërësi”, ka shkruar ajo në Twitter.

Osmani ka qëndruar në selinë e NATO’s, ku ka pasur edhe një adresim për audiencën e Kosovës.

Ajo përmendi edhe veriun e Kosovës dhe çështjen e sigurisë për shkak të grupeve kriminale, por u shpreh se do të punohet me aleatët që të zgjidhet kjo çështje.