Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Anulohet fluturimi, pasagjeri bërtet me sa fuqi ka: A jeni robër të Allahut

Fluturimi i Malaysia Airlines është anuluar pasi një pasagjer ka filluar të bërtasë me të madhe në mes të avionit “a jeni robër të Allahut”.

Ky shpërthim i pasagjerit jo vetëm tmerroi pasagjerët e tjerë në avion, por dhe shkaktoi vonesa shumë të gjata për udhëtarët.

Në videot e shpërndara në rrjetet sociale duket një burrë i cili qëndron në mes të bordit të avionit. Ai thotë se emri i tij është Muhamed dhe se është “rob i Allahut”, ndërsa “detyron” pasagjerët e tjerë aty pranë që të përsërisin se ata janë gjithashtu “robër të Allahut”.

“Ai hapi zinxhirin e çantës së shpinës, futi duart brenda, bëri sikur kishte diçka të rrezikshme në të dhe filloi duke bërtitur me sa kishte në kokë, pikërisht pranë sediljes time. S’kam qenë kurrë në jetë më i frikësuar,” – u shpreh një nga udhëtarët.

Related posts
Lajme

​Formacionet ushtarake serbe që vepronin në Drenicë

Lajme

​26 vjet nga protestat studentore, revolucioni i ndryshimit

Lajme

Kërcënime nga ‘Brigadat e Veriut’ - ja kush fshihet prapa tyre!

Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro