Lajme

Abdixhiku për rrahjen në Kuvend: Pamjet ishin të trishta

“Pamjet në Kuvend ishin të trishta” – ishte komenti i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, për dhunën e ushtruar nga deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Partisë Demokratike të Kosovës. “Dhuna në Kuvend nuk ka qenë e re. LDK më së miri e di se si është kur dikush e përdorë dhunën si mjet. Dhuna nuk është mjet politik për LDK-në. Ishte…
Read more
Lajme

Reagon deputetja Tinka Kurti pasi u aksidentua

Deputetja e VV Tinka Kurti sot është përfshirë në një aksident. Lidhur me këtë ka reaguar ajo derisa thotë se të gjithë janë në gjendje të mirë shëndetësore. “Familjarë e miq që jeni shqetësu sot nga lajmi i aksidentimit, fëmijët, gjyshi dhe unë jemi…
Lajme

Në të njëjtën datë, 3 muaj më pas/ Vrasja që tronditi sot Lezhën, e lidhur me ekzekutimin e Ardian Nikulajt

Hakmarrja dyshohet se është motivi i vrasjes që tronditi pasditen e sotme Lezhën, ku u ekzekutuar një pjesëtar i fisit Lekstakaj, Nikolin Marku Lestakaj. Duket se kjo ngjarje ka lidhje me eksekutimin e Ardian Nikulajt, në të njëjtën ditë, 3 muaj më parë. Familja e viktimës jeton përballë me Nikulajt, me të cilët janë në hasmëri prej vitesh dhe dyshohet se vrasja e sotme…
Read more
Lajme

Hoxha: Takimet në Bruksel, përparim gradual i dialogut Kosovë-Serbi

Një progres gradual është arritur në takimet në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, të cilat u zhvilluan në Bruksel në nivel të kryenegociatorëve, sipas profesorit Abit Hoxha. Megjithatë, ai ka theksuar se ka nevojë për një marrëveshje që të jetë e qëndrueshme dhe të mos rrezikojë njërën nga palët. “Është një përparim, por është një përparim…
Read more
Lajme

Haxhi Shala komenton rrahjen në Kuvend: Gjuajtja me ujë lejohet, këtë na ka mësuar Albini

Anëtari i AAK-së, Haxhi Shala ka komentuar rrahjen në Kuvend që ndodhi javën e kaluar. Ai tha se i vjen mirë që nuk është pjesë e Kuvendit, derisa fajin për rastin ia la pushtetit, pasi sipas tij vendosja e fotografisë dhe hedhja me ujë është e lejuar. Shala tha se gjuajtjen me ujë ua ka mësuar kryeministri Kurti. “Ma mirë që s’jam dhe jam shumë i lumtur që unë nuk jam…
Read more