Lajme

Pamje rrënqethëse mes tyre dhe një vajzë / Masakra me 6 të vrarë në Greqi! Dalin fotot e viktimave brenda mjetit

Gjashtë persona janë ekzekutuar sot, 11 shtator, në Greqi me armë zjarri, ndërsa deri më tani është raportuar se viktimat janë me origjinë shqiptare. Sipas raportimeve nga News24, mësohet se policia shqiptare është në komunikim me palën greke, për të bashkëpunuar dhe marrë më tepër informacion rreth kësaj masakre të ndodhur pasditen e të hënës. Mediat greke kanë ndarë…
Read more
Lajme

“A ka dasmë?”, banorët rrëfejnë tmerrin kur mësuan për masakrën me 6 viktima: Nuk guxuam të…

Mbrëmjen e sotme kanë dhënë frymën e fundit 6 persona pas një atentati të regjistruar pasditen e sotme në Luçë në zonën e Artemidës. Plot 25 plumba tronditën zonën ku më pas u për hap lajmi i zi që u vranë 6 persona. Banorët janë shprehur të tronditur dhe kanë përshkruar momentet e tmerrit. “Dëgjuam të shtënat,” thotë një banor i zonës për protothema.gr.
Read more
Lajme

Gjermania kërkon zbatimin e Marrëveshjes drejt normalizimit mes Kosovës dhe Serbisë

Gjermania ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia që të zbatojnë Marrëveshjen drejt normalizimit dhe të përkushtohen për shtensionimin e situatës në veri të Kosovës. Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, tha se rundi i ri i dialogut në nivel të lartë, i caktuar për 14 shtator, “vjen në një moment kritik”. “Takimi i nivelit të lartë më 14 shtator vjen në një moment…
Read more
Lajme

“Poshtë ka ra katuni!”/ Selmanaj: Dikur për Kosovën flitej në Shtëpi të Bardhë, tash përfaqësimi nga binomi Kurti- Osmani ka mbërri deri në Shkup e Zagreb

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka komentuar pjesëmarrjen e sotme të Presidentes Vjosa Osmani në takimin në Shkup në kuadër të Procesit të Brdo-Brionit. Selmanaj është ndalur me këtë rast tek fakti se Osmani ka kërkuar nga Kroacia që të iniciojë në BE heqjen e masave ndëshkuese ndaj Kosovës. Deputeti i LDK-së u shpreh se derisa për Kosovën dikur flitej në…
Read more