Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Basha i bën vërejtje publike KFOR-it: Si ka mundësi që s’i ofruat strehë një gazetari?

 
   

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka reaguar pas deklaratës së KFOR-it, ku këta të fundit kanë thënë se janë reaguesi i tretë dhe përgjegjës është Policia.

Basha ka shkruar një vërejtje publike për KFOR-in, duke thënë se pse nuk i kanë ofruar strehë gazetarëve gjatë sulmeve dje në Leposaviq.

Postimi i plotë:

KFOR-i paska thanë se ne jemi reaguesi i tretë dhe përgjegjës është Policia!

Në rregull, mirëpo vërejtja jonë është si ka mundësi KFOR-i nuk i ofron strehë një gazetari derisa sulmohet nga banditë, e për më tepër në këtë video shihet si KFOR-i e shtyen atë, duke i refuzu strehim?

Sikur të ishte një ushtar, mundemi me pa si gabim individual, por jo kur janë gjithë ata ushtarë, sepse kjo nuk besoj që është profesionale, as njerëzore, dhe nuk i bën nder as KFOR-it!

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual