Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Borrell: Po punoj që së shpejti të ketë një takim dialogu të nivelit të lartë

Shefi për Politikë të Jashtme i BE-së, Josep Borrell, ka thënë se ka biseduar përsëri sot në mëngjes me kryeministrin Albin Kurti për situatën e tensionuar në veri.

Ai madje ka bërë të ditur se është angazhuar që të organizojë sa më shpejtë të jetë e mundur një takim dialogu të nivelit të lartë.

”Po punoj që të organizoj një takim të nivelit të lartë së shpejti”.

”Shpresoj se zëri im do dëgjohet”, tha mes tjerash Borrell.


Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së