Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

“Budallë dhe mendjeshkretë me vulë”, reagon Matoshi pas protestës në mbështetje të Kurtit

Analisti, Halil Matoshi ka reaguar ndaj protestës së mbajtur sot në Prishtinë në mbështetje të kryeministrit, Albin Kurti, të cilët kanë kërkuar gjyq ndaj analistëve.

Matoshi përmes një postimi në Facebook, i ka quajtur budallë dhe mendjeshkretë me vulë, protestuesit e mbledhur sot në Prishtinë.

Postimi i plotë:

Derisa dobbudallë dhe mendjeshkretë me vulë, në Prishtinë kërkojnë nga Albin Kurti me thirrë nji gjyq të madh popullor për analistat, unë po e shijoj nji Perëndim fantastik dielli, matanë Kepit të Rodonit!

P.S.

Budalltë e sistemit dëshmojnë se iu prinë nji popullist autokrat, fatmirësisht pa thoj!?