Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Edhe Kryetari i Leposaviqit kërkon nga KOSTT dhe ZRrE që të nisë pagesa e rrymës në këtë komunë

Pas Kryetarit të komunës së Mitrovicës së Veriut, edhe Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi ka njoftuar se i është drejtuat KOSTT dhe ZRRE-së për kyqjen dhe pagesën e rrymës elektronike në institucionet e komunës, shkruan Reporteri.net.

Përmes një postimi në Facebook ai ka thënë se ata duhet të njoftohen me borxhin e grumbulluar të rrymës së shpenzuar në veri për t’i shlyer ato detyrime.

“Sot ju drejtova KOSTT dhe ZRRE për të kyçur institucionet tona publike komunale në mënyrë që të fillojë pagesa e rregullt e energjisë elektike. Po ashtu autoritet duhet të na njoftojnë me borxhin e grumbulluar të rrymës së shpenzuar në mënyrë që t’i shlyejmë ato detyrime”, ka shkruar ai në Facebook.


Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë