Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Epopeja e Rahovecit, Haradinaj: Atë ditë iu dha mesazh i qartë armikut për vendosmërinë e shqiptarëve për liri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar të rënët në Epopenë e Rahovecit në 25-vjetorin e saj.

Haradinaj ka thënë se Epopeja e Rahovecit i kishte dhënë mesazh të qartë armikut.

“Epopeja e Rahovecit, e vitit 1998, i dha mesazh të qartë armikut për vendosmërinë e shqiptarëve që të jetojnë të lirë në trojet e tyre”, ka thënë Haradinaj.

Ai ka kujtuar të rënët e asaj dite.

“Heroizmi i bashkëluftëtarëve në ato ditë korriku mbetet i paharruar, ashtu siç mbetën të përjetësuar emrat e tyre: Hamdi Berisha, Habib Berisha, Agim Qelaj, Gani Paçarizi, Avdullah Bugari, Agim Kelmendi, Bujar Buzhala, Afrim Krasniqi, Sadik Shala, Ramadan Morina, Faik Rama, Gëzim Hamza, Mizair Isma, Remzi Ukshini, Liman Gegaj, Arian Brahimi, Bekim Isma, Bajram Veliu, Samir Nurkasa, Eshrefedin Kastrati, Gëzim Mullabazi, Xhafer Nurkasa dhe Xhevat Kasapiz Lavdi e përjetshme!”, ka thënë Haradinaj.