Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Fillon seanca ndaj të dyshuarit për pjesëmarrje në protestat e dhunshme në veri

 
   

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka nisur seanca fillestare ndaj të arrestuarit dy ditë më parë nga Policia e Kosovës në Jarinjë.

Ai dyshohet për vepra kundër rendit kushtetues të Kosovës, sulm ndaj personit zyrtar dhe pjesëmarrje në huliganizëm në maj të viti të kaluar në veri.

Familjarët e të dyshuarit jashtë para gjykatës në pritje të vendimit.

S.M 30- vjeç është arrestuar nga Policia e Kosovës më 10 maj të këtij viti.