Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Ftesa e Kurtit për opozitën, deklarohen nga AAK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka ftuar në një darkë pune liderët e tri partive parlamentare opozitare (LDK, PDK dhe AAK) për të diskutuar rreth përmbushjes së agjendës legjislative për sezonin pranveror.

Zëdhënësi i AAK-së, Kushtrim Xhemaili, ka konfirmuar për Insajderin se kjo parti është ftuar për takim, por që ende nuk kanë vendosur se si do t’i përgjigjen kësaj ftesë.

“Mund të ju konfirmoj që kryetari Ramush Haradinaj bashkë me drejtuesin e grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, kanë pranuar ftesë nga z. Kurti për takim, të hënën në ora 18:30. Ndërkaq, sa i përket pjesëmarrjes, jemi ende në shqyrtim”, tha ai.

Hera e fundit kur Kurti kishte ftuar në takim opozitën ishte në nëntor të vitit 2022, ku ishte thirrur për të diskutuar rreth situatës në Veri të Kosovës.