Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Gjendja e tre të lënduarve nga aksidenti i rëndë në Prishtinë

Tre persona janë lënduar si pasojë e aksidentit që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prishtinë.

Drejtori i Klinikës Emergjente, Naser Syla, tha për Express se dy prej të lënduarve janë pranuar në Klinikën e Kirurgjisë Torakale ndërsa një është ende në Emergjencë.

Syla tha se gjendja e tij është më e rënduar.

“Mosha e tij është rreth 20 vjeç”, tha Syla.

Ndërkaq, për rastin janë deklaruar edhe nga Policia e Kosovës.

“Sot rreth orës 03:00, në rrethrrotullimin në lagjen Lakrishte, në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një veturë. Si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, kanë thënë nga policia.


Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan