Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Hoti i shkruan letër Vuçiqit për hapjen e arkivave, deri tash pa përgjigje

 
   

Kryetari i Komisionit Parlamentar për të Zhdukurit, Andin Hoti, i ka shkruar letër Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq për hapjen e arkivave.

Kjo është bërë në bazë të marrëveshjes të nënshkruar më 2 maj midis Kosovës dhe Serbisë.

Kryeministri Albin Kurti ka treguar se kërkesa është që të hapet dokumentacioni i klasifikuar i brigadës së motorizuar “37”, që është përgjegjëse për një mori masakrash në Kosovë.

Deri më tani, Hoti nuk ka pranuar asnjë përgjigje nga Vuçiq, nëse do të bëhet hapja e arkivave.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan