Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

“Ka edhe më keq”, Lama tregon një rast kërcënimi me jetë që Gjykata se kishte dënuar fare

 
   

Me gjobë 400 euro është dënuar të premten kërcënuesi i Mimoza Kusari-Lilës, shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

Mirëpo ky verdikt i Gjykatës e ka zhgënjyer tej mase deputeten e LVV-së.

Ajo e ka akuzuar gjyqtarin Driton Berisha për drejtësi selektive, ndërsa ka kujtuar se i njëjti gjykatës ka vendosur ndryshe në raste të kanosjeve të deputetëve të tjerë të Kuvendit të Kosovës.

Për këtë ka reagur ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Alma Lama.

Pas ankesës së deputetes së VV-së, Lama ka thënë se ajo është kërcënuar me jetë dhe Gjykata nuk e ka dënuar fare, andaj edhe sipas saj pasi është përshkruar vepra penale dhe pas shumë vitesh i ka kaluar koha.

Postimi i plotë:

Kryetarja e GP te VV-se, znj. Kusari-Lila qenka ankuar se nje kercenues i saj qenka denuar vetem 2000 euro nga Gjykata. Epo ka edhe me keq: nje person qe mua me ka pas kercenuar me jete, ne cilesine e deputetes, Gjykata se ka denuar fare. Sipas vendimit, vepra e tij penale eshte parashkruar pasi ka ndodhur para shume vitesh dhe i ka kaluar koha…