Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Kurti ngushëllon popullin e Hawait pas zjarrëve vdekjeprurëse

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka ngushëlluar popullin e Hawaiit, për viktimat që humbën jetën nga zjarret shkatërruese.

Kurti tha mendimet e popullit të Kosovës janë me njerëzit që kanë humbur të dashurit, shtëpitë dhe komunitetin përballë fatkeqësisë natyrore.

“Kosova qëndron me banorët e ishujve dhe SHBA-së në këto kohë jashtëzakonisht sfiduese”, tha Kurti.

Kujtojmë se kjo është fatkeqësia më e madhe natyrore deri më tani në Hawai ku mbetën të vdekur 80 persona dhe qyteti turistik Lahaina u dogj rreth 80 përqind.


Related posts
Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike

Lajme

Rrufeja godet tufën e bagëtive në Gramsh

Lajme

Tre trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve