Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“Më në fund”, Von Cramon reagon pasi DASH i kërkon Vuçiqit t’i lirojë 3 policët

 
   

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka reaguar pas deklartatës ës DASH-it.

DASH përmes komunikatës për media të lëshuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit bëhet thirrje për lirimin e menjëhershëm të tre policëve, meqë SHBA konstaton se vazhdimi i mbajtjes së tyre është bërë nën akuza të rreme dhe pa bazë ligjore.

“Më në fund”, ka shkruar von Cramon në profilin e saj, duke shpërndarë komunikatën e DASH-it.

Kujtojmë, se më 14 qershor u kidnapuan tre policë kufitar në veri nga xhandarmaria serbe. 

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Të martën fillon “Java kundër Korrupsion 2023”

Lajme

​Në Shqipëri sot ka nisë shpërndarja e bonusit të fundvitit për 700 mijë pensionistë

Lajme

Letra me njolla të gjakut e ish-ushtarit të UÇK-së, e shkruar në momentet e fundit të jetës

Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi