Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Ministri i “natës”, Aliu del në terren në terr, shkak punimet në rrugën Gjilan-Kllokot

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu mbrëmë ka dalë në terren ku po zhvillohen punimet në rrugën Gjilan-Kllokot.

Ai thotë se atje është filluar të punohet edhe në mbrëmje nga ora 20:00 deri në 05:00 shkaku temperaturave të larta dhe mospengimit të trafikut ku kryesisht qarkullojnë mërgimtarët.

“Në Rrugen Gjilan Kllokot, kemi filluar të punojmë edhe në mbrëmje, nga 20:00 deri në 05:00, për shkak të temperaturave të larta gjatë kësaj periudhe dhe gjithashtu që punimet mos të pengojnë gjatë ditës qarkullimin e trafikut në këtë aks rrugor, ku kryesisht e frekuentojnë bashkëatdhetarët nga Diaspora”, shkruan Aliu.