Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

​“Mos manipulo”, “E habitshme si i qaseni opozitës”, Haxhiu dhe Deliu përplasen në komision

 
   

Në Komisionin për Legjislacion, janë përplasur ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe deputetja e PDK-së, Blerta Deliu Kodra.

Kjo e fundit tha se shumica e ligjeve të pushtetit, janë refuzuar nga Gjykata Kushtetuese.

Për këtë ka reaguar Haxhiu, e cila ka thënë “mos manipulo”.

Paraprakisht deputetja opozitare tha se Haxhiu po qaset në mënyrë të habitshme me opozitën.

“Është e habitshme se si i qaseni opozitës. Po flisni për një reformë të njëanshme. Sot po zbërthehet në një qasje të njëanshme. Është e papranueshme që t’i qaseni një anshëm Komisionit të Venecias”, tha ajo.