Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare dematon lajmin për paralajmërimin e ikjes së 200 kompanive nga Kosova

Pas raportimeve se 200 kompani gjermane kanë paralajmëruar ikjen nga Kosova për shkak të situatës në veri ka reaguar Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare.

Me anë të një komunikatë këto informacione i quajtën të rrejshme.

“Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare nga burime të ndryshme ka marrë informacionin e qarkullimit të një lajmi të rrejshëm me titull “E frikshme: Afër 200 kompani gjermane paralajmërojnë ikjen nga Kosova për shkak të situatës së sigurisë”.

OEGJK e sheh të arsyeshme të demantojë këtë lajm të rrejshëm”, thuhet në njoftimin e publikuar në “Facebook”.

Related posts
Lajme

Presidenca për procesin e Kryeprokurorit: Presim nga KPK të adresojë shkeljet procedurale në proces të ri për Kryeprokuror

Lajme

Këta janë 6 aktivistët e PSD-së që u arrestuan nga Policia

Lajme

Ngrihet aktakuzë ndaj një serbi, dyshohet për përfshirje në Masakrën e Dubravës

Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta