Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Përfundon protesta e serbëve kundër arrestimit të Milenkoviqit

 
   

Serbët protestuan sërish sot në veri të Mitrovicës kundër arrestimit të Millun Milenkoviq – Llune, i cili është arrestuar ditë më parë nga Policia e Kosovës.

Ata, për dallim nga hera e kaluar, sot nuk marshuan në drejtim të urës kryesore të Ibrit, por nga sheshi “Car Llazar” në drejtim të shkollës teknike dhe pastaj Gjykatës Themelore në veri të këtij qyteti.

Protestuesit bartën flamuj serb dhe pankarta me fotografi e simbole të klubit të Kik Boxit në veri të Mitrovicës, trajner i të cilit ka qenë Milenkoviq.

Protesta zgjati rreth gjysmë ore dhe nuk u shënua ndonjë incident.

Në anën tjetër, gjatë kohës së protestës, njësite të ndryshme të Policisë së Kosovës shtuan prezencën e tyre tek ura kryesore dhe ajo lindore e Ibrit, ndërsa përveç tyre, pati edhe karabinierë italianë dhe u vërejtën automjete të Eulex-it.

Ndryshe, njëri nga organizatorët e sulmeve ndaj pjesëtarëve të KFOR-it në veri, Milun Milenkoviq- Llune është arrestuar të martën (13 qershor). Gjykata Themelore në Prishtinë Millenkoviqit i ka caktuar një muaj paraburgim.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së