Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta

Policia e Kosovës ka sulmuar me mjete të forta gazetarët që po mbulonin ngjarjen e protestës së PSD-së dhe OVL-UÇK’së kundër kryetares së Gjykatës Speciale, Ekatarina Trendafilova.

Insajderi raporton se gazetarët u sulmuan me ‘paper spray’ dhe shkop gome.

Pleurat Salihu, gazetar i Arbresh.info, është alivanosur si pasojë e sulmit të policisë.

Policia ka arrestuar kryetarin e PSD-së, Dardan Molliqaj dhe anëtarin tjetër të kësaj partie, Nol Nushin.

@insajderiofficial

♬ original sound – GazetaInsajderi

 

@insajderiofficial

♬ original sound – GazetaInsajderi