Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Protestohet në mbështetje të kryeministrit, “Albin ti ku je, krejt Kosovën këtu e ke”

Një grumbull qytetarësh kanë realizuar një protestë të pazakontë.

Në sheshet e Prishtinës, ata kanë realizuar protestë në mbështetje të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, shkruan Gazeta Insajderi.

Në protestë janë dëgjuar thirrje “Albin, ti ku je, krejt Kosovën këtu e ke”.

Po ashtu, përgjatë protestës është parë edhe një pankartë që shënjon presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin dhe Kurtin si pasardhës të komandantit legjendar, Adem Jasharit.

“Legjendar keta janë pasardhsit e tu që qojn amanetin tënd në vend!”, thuhet në pankartë.


Related posts
Lajme

Shqiptarët nderojnë Afrim Bunjakun në Uashington, i pranishëm edhe William Walker e kreu i ushtrisë shqiptare

Lajme

FSK-ja u vu në gjendje gatishmërie, Ministri Maqedonci jep detaje

Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike