Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“Pse nuk jetojnë në Kosovë gruaja dhe vajza juaj?”/ Kështu përgjigjet Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pyetur se pse nuk jetojnë në Kosovë bashkëshortja dhe vajza e tij.

Ai tha se ato jetojnë edhe në Oslo, edhe në Prishtinë dhe kjo nuk nënkupton që ai është i dhunshëm pse nuk janë ato me të.

“Gruaja ime dhe vajza ime jetojnë edhe në Prishtinë edhe në Oslo, pra jetojnë në të dy vendet. Por kjo nuk do të thotë se kur ato nuk janë me mua unë jam i dhunshëm, sepse konferenca ishte “Nuk ka paqe pa gra”. Më besoni, unë jam paqësor, edhe kur janë ato këtu apo kur nuk janë”, tha Kurti.


Related posts
Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së

Lajme

Kim Mehmeti: UÇK-ja vlera më e madhe shqiptare, s’mund të njolloset