Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Rashiq: Shumë shpejt do të hiqet vendimi për ndalimin e mallrave serbe

Ministri për Komunitete dhe Kthim Nenad Rashiq, thotë se ka marrë informacion nga kryeministri Albin Kurti se vendimi për ndalimin e importit të mallrave serbe në Kosovë së shpejti do të hiqet.

Ai për RTK2, nuk ka specifikuar datë konkrete për heqjen e masave. “Mendoj se do të ndodhë së shpejti, me faktin se po lutem që të mos ketë ndonjë komplikim shtesë, që të mos bie në plan të dytë sepse është tani. gjëja e parë në agjendë”, tha Rashiq.

Ministri për Komunitete dhe Kthim Nenad Rashiq foli për gjendjen në veri, qëndrimin e institucioneve ndaj komuniteteve jo-shumicë dhe kthimit.


Related posts
Lajme

E pazakontë në Greqi! Tufa e deleve futet brenda serës dhe konsumon 100 kg hashash

Lajme

Vrau shqiptarin me kaçavidë dhe u përplasën me makinë, 34-vjeçari kyç gojën

Lajme

Vuçiq i ankohet Emirateve të Bashkuara Arabe, siç pretendon për “dhunën” që po iu bëhet serbëve në Kosovë

Lajme

2 efektivë policie gjejnë pistoletë në makinën e shërbimit në Tiranë, dyshimet e para