Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Rasti i Klan Kosovës, reagon edhe Shkëlzen Gashi

 
   

Analisti politik Shkëlzen Gashi, u ka reaguar përfaqësuesve të televizionit Klan Kosova, licencën e të cilit e pezulloi Ministria e Tregtisë, Industrisë dhe Ndërmarrësisë.

Në fushatën e nisur në rrjetet sociale kundër MINT, gazetarët e Klan Kosovës shfaqen me gojën dhe sytë e mbyllur, duke dërguar mesazh se nuk do të dorëzohen.

Por, sipas Gashit, Klan Kosova duhet të tregojë se a është e regjistruar si biznes në Kosovë apo në Serbi.

“Kurrkush s’mundet me jau mbyllë gojën. Pyetja osht: a jeni t’regjistrum n’Serbi, a jo? Nëse jeni, ç’regjistrohuni n’Serbi dhe regjistrohuni n’Kosovë.

Kur t’regjistroheni n’Kosovë, këtu liria e shprehjes është e pakufijshme. Aq e pakufijshme saqë keni t’drejtë me lobu deri edhe se Kosova duhet të jetë pjesë e Serbisë. Por, s’e rrokë me vepru n’Kosovë e me qenë t’regjistrum n’Serbi”, ka shkruar Shkëlzen Gashi në një postim në Facebook.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Protesta kundër Trendafilovës, Policia arreston disa protestues

Lajme

Parlamentin Europian ndalon shitjen e patatinave me qeska të mëdha paketimi: Duhet më shumë produkt se ajër

Lajme

Trusti Pensional shënon humbje qindra milionëshe për një muaj

Lajme

Gjashtë persona të lënduar në një aksident në Kroaci, tre prej tyre shqiptarë