Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Rritet koha e pritjeve për të dalë nga Merdarja, mërgimtarët po presin deri në dy orë

Pritjet për të dalë në pikën kufitare tokësore në Merdarë aktualisht janë një orë e gjysmë deri në dy orë.

Ndërsa kolonat e veturave në këtë pikë kufitare, sillet 500-600 metra.

Kurse në Muçibabë pritjet po shkojnë në 40 minuta, ndërsa gjatësia e kolonave aty është deri në 250 metra.

Daljet nga Dheu i Bardhë momentalisht janë 20 minuta.

Në tjerat pika kufitare situata është më e qetë, ku hyrje-daljet shkojnë nga 5 deri në 10 minuta.

Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore