Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Horoskopi

Saturni retrogradë tek Peshqit, 3 shenjat e Horoskopit që duhet të kenë kujdes

Në thelb, Saturni është planeti që na mëson disa mësime në rrugën e vështirë. Kush vjen për të na detyruar në disiplinë dhe përpjekje. Por nga ana tjetër, hyrja e tij në një shenjë si Peshqit krijon kontraste të forta, pasi Peshqit lëshojnë një humor më krijues dhe ëndërrimtar.

Rruga retrograde e këtij planeti të veçantë vjen për të sjellë realizëm, thjeshtësi, qartësi, por edhe shlyerje hesapesh. Ajo që do të na përfitojë padyshim është se pas kësaj kohe do të dalim më mirë, por edhe më të gatshëm për t’iu përgjigjur sfidave të vështira.

Derisa të kthehet në rrugën e duhur më 4 nëntor, duhet të jemi shumë të kujdesshëm, veçanërisht nëse i përkasim një prej shenjave të mëposhtme:

Gaforrja

Rruga retrograde e Saturnit prek më shumë fusha personale. Kohët e fundit mund të ndiheni konfuz dhe të humbur dhe ndjenja të tilla të vështira ka të ngjarë të bëhen edhe më intensive në periudhën e ardhshme. Shtëpia juaj e 9-të është prekur dhe kjo do të thotë se do t’ju duhet të rishqyrtoni disa ide ose besime të vjetra që nuk ju ndihmojnë të shkoni aq larg sa dëshironi. Megjithatë, përpiquni të përqendroheni në qëllimet tuaja dhe të gjeni burime të reja frymëzimi që ju bëjnë më kreativ.

Akrepi

Retrograde e Saturnit ndodh për ju në shtëpinë tuaj të 5-të të dashurisë, krijimtarisë dhe fëmijëve. Ndoshta çdo gjë ka vështirësitë e veta dhe ju ndiheni të bllokuar, por është e rëndësishme të vendosni në rregull problemet dhe jetën tuaj në një mënyrë ose në një tjetër. Saturni do t’ju detyrojë të shihni saktësisht se çfarë nuk shkon, por edhe si mund ta rregulloni atë, veçanërisht në çështjet e familjes dhe dashurisë.

Peshqit

Ndërsa Saturni retrograde aktivizon shtëpinë tuaj të parë të vetes, është koha për ndryshime të mëdha. Nëse ka diçka me të cilën nuk jeni të kënaqur, ky ndikim do t’ju shtyjë të bëni rregullime dhe lëvizje korrigjuese. Mund të shfaqen pasiguri të forta nga të cilat dëshironi të largoni dhe të bëni një fillim të ri, por është e rëndësishme të mos bëni lëvizje impulsive./abcnews.al