Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Sekretarja e OSBE-së dënon dhunën e djeshme në veri

 
   

Sekretarja e përgjithshme e OSBE-së, Helga Maria Schmid, ka dënuar dhunën e djeshme që ndodhi në veri të Kosovës.

Dënoj fuqishëm aktet e dhunës që kanë ndodhur në veri të Kosovës.

I uroj shërim të plotë të lënduarve, si ushtarëve të KFOR-it ashtu edhe civilëve”.

“Është thelbësore t’i jepet përparësi dialogut dhe të kërkohen zgjidhje paqësore për të gjithë rajonin”, ka shkruar ajo në Twitter.