Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Selmanaj: Dita e 50-të që Kosova është nën sanksionet e BE-së, populli s’e meriton këtë

 
   

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka thënë se sot është dita e 50-të që shteti i Kosovës është nën sanksionet e BE-së.

Selmanaj tha se nuk po flitet për Korenë e Veriut, Rusinë, Bjellorusinë, Venezuelën a Kubën, por për Kosovën, të cilën ai e quajti projekt të mbështetur nga aleanca euro-atlantike.

“Regjimet dhe logjikat autoritare duhet të mbesin relikte të së kaluarës. Kosova nuk e meriton këtë qeveri dhe qeverisje. Populli i Kosovës nuk e meriton këtë ndëshkim”, shkroi Selmanaj.

Kujtojmë se Bashkimi Evropian i ka vënë masa Kosovës, pasi thanë se Qeveria e Kosovës nuk është koordinuar me ta në lidhje me veprimet e fundit në veri të vendit.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan