Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Horoskopi

Shenjat e Horoskopit që nuk e pëlqejnë verën

Shenjat e HoroskopitStina e preferuar e të gjithëve është vera. Ose ndoshta jo; Kur jeni duke shijuar zhytjet në det, shëtitjet me akullore pasdite, kokteje të freskëta nën yje apo siesta verore të mesditës, ka disa njerëz që duket se nuk e preferojnë fare atë.

Vapa, temperaturat e larta, insektet e ndryshme që bëjnë pamjen e tyre u shkaktojnë tension, nerva dhe lodhje. Ata preferojnë malin dhe heshtjen e tij, sesa detin, festat në plazh dhe zhytjet. Ndryshe nga disa njerëz që nuk e durojnë fare të ftohtin, ndihen mirë kur moti është, le të themi, i freskët.

Cilat shenja i përkasin “dashnorët” e dimrit?

Demi

Jepini atij sporte dimërore dhe ia merrni shpirtin. Demi e do dimrin dhe sigurinë që ai ofron, sepse kjo stinë nuk parashikon ndryshime apo paqëndrueshmëri intensive dhe të mëdha. Dhe nëse shkon në det (nëse nuk mund ta shmangë) ka më shumë gjasa të zhytet vetëm për t’u freskuar dhe për të dalë menjëherë.

Virgjëresha

Dimri është një kohë kur Virgjëresha nxjerr në pah më të mirën e saj. Në verë ajo çorganizohet dhe humbet lehtësisht vëmendjen e saj. Kjo nuk e ndihmon atë të performojë ashtu siç dëshiron. Kur moti është më i ftohtë ajo qëndron e fokusuar dhe ndjek orarin e saj. Vapa nuk është për të.

Bricjapi

Një tjetër adhurues i programeve që vështirë se ndihet rehat gjatë verës. Bricjapët janë plotësisht të përkushtuar ndaj punës së tyre dhe vera nuk i ndihmon ata të qëndrojnë të fokusuar në qëllimet e tyre. Çdo dimër ai vendos qëllime dhe organizon jetën e tij. Këtë sezon ai mund t’ia dalë. Në verë… jo aq shumë./abcnews.al