Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Shokon Naim Miftari: Kjo teori e pistë mund të jetë shkaktari i vrasjes së Liridonës

 
   

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Niam Miftari ka folur për vrasjen e Liridonës nga organizimi i atentatit prej bashkëshortit të saj, Naim Murselit.

Miftari thotë se nuk beson të jetë sigurimi arsye e kësaj vrasje, ashtu siç është transmetuar këto ditë.

Sipas Miftarit, xhelozia dhe mosbesimi mund të jetë shkaktari kryesor i kësaj vrasje.

Reagimi i plotë:

Nuk e besoj fare që sigurimi jetësorë i të ndjerës ka qenë dhe është shkaku kryesor i vrasjes së ndjeres Liridonës, por xhelozia, mosbesimi, mostolerimi dhe disomos asistenca e dy fëmijëve.

Ky do të jetë shkaktari dhe motivi kryesor i vrasjes, por ekziston edhe një teori e pistë tjetër e hetimeve rreth transaksioneve, bizneseve për informacionet rreth korrupsionit për naj aeroport në Shqipëri dhe sekreteve të mundshme që lidhem me Behgjet Pacollin.

Granit Pllavës vrarësist të gruas të tij, Naim Murselit i kishte thanë se gruaja Liridona po e tradhtonte dhe po tenton të ia merrte edhe fëmijët e tij, edhe me qenë krejt këto të vërteta krimineli Naim Murseli dhe vrasësi G. P. Por edhe mësiti i vrasjes K.K. që është pjesëtar i FSK-së meritojnë dënimin me vdekje dhe ky është dënim pak.