Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Tensionet në veri, Kuvendi nesër mban seancë të veçantë

 
   

Kuvendi i Kosovës nesër pritet të mbajë një seancë të veçantë.

Pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë situata në veri të vendit.

Seanca pritet të fillojë në orën 10:00.

Ndryshe, seanca është thirrur pas gjendjes së krijuar  në veri të vendit, ku serbet lokal të tri komunave Zubin Potok, Zveçan dhe Leposaviq, po protestojnë që pesë ditë radhazi, duke kundërshtuar kështu, hyrjen në objektet komunale, të kryetarëve të rinj shqiptar.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​26 vjet nga protestat studentore, revolucioni i ndryshimit

Lajme

Kërcënime nga ‘Brigadat e Veriut’ - ja kush fshihet prapa tyre!

Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i