Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Themelohet Këshilli amerikano-serb i biznesit, të pranishëm edhe Escobar dhe Hill

Në një ceremoni ku kanë marrë pjesë Emisari i ShBA’së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe Ambasadori i ShBA’së në Serbi, Christopher Hill, dje është themeluar Këshilli amerikano-serb i biznesit.

Për themelimin e këtij Këshilli, ka njoftuar Ambasadori i Serbisë në ShBA, Marko Gjuriq, i cili ka publikuar edhe fotografi nga ceremonia.
Gjuriq ka thënë se kjo ngjarje shënon fillimin e një kapitulli të ri të partneritetitn ekonomik mes ShBA’së dhe Serbisë.
Ai më tutje theksoi se ky Këshill “mishëron përkushtimin e dy vendeve për të forcuar lidhjet dhe për të promovuar tregtinë, investimet dhe mirëbesimin e ndërsjellë dhe se do të sherbejë si platformë për bashkëpunim dhe dialog”.


Related posts
Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike

Lajme

Rrufeja godet tufën e bagëtive në Gramsh

Lajme

Tre trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Borelli i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën