Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Vuçiq: Nuk besoj që policët e arrestuar të Kosovës do të kalojnë pa aktakuzë

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e do formimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe sipas Marrëveshjes së vitit 2015.

“Ai dëshiron të ngrejë tension çdo ditë dhe të na fusë në luftë”, ka thënë Vuçiq, transmeton teve1.info.

Duke folur për furnizimet me armë që po vijnë për FSK-në, Vuçiq për këtë e ka drejtuar gishtin te Turqia.

“Ata janë furnizuesit kryesorë të posedimit të paligjshëm në kundërshtim me Rezolutën 1244 dhe gjithçka tjetër”, ka thënë Vuçiq për TV Pink.

Sa i përket policëve të arrestuar të Kosovës, ai thotë se nuk beson se do të kalojnë pa aktakuzë.

Vuçiq tutje ka paralajmëruar për sot një takim me serbët e Kosovës.Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së