Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Horoskopi

Zbuloni si do të ndikojë tek shenja juaj e zodiakut retrograda e Saturnit

Një nga retrogradat më të fuqishme të vitit 2024 fillon më 29 qershor. Retrograda e Saturnit do të zgjasë 139 ditë dhe do të përfundojë më 15 nëntor 2024.

Dashi

Kjo fazë do të jetë e dobishme pasi ju lejon të rishikoni strategjitë tuaja, të korrigjoni dështimet e së kaluarës dhe të forconi planet tuaja. Ju mund ta përdorni këtë kohë për të ndërtuar një themel të fortë për karrierën tuaj. Nëse lindin çështje të parave në biznes, mund të ketë një humbje të përkohshme të fitimit. Thjesht mos nxitoni për asgjë. Procesi mund të vonohet për ata që mendojnë të ndryshojnë vendin e punës.

Demi

Projektet mund të pësojnë pengesa ose vonesa. Bëni një hap prapa dhe vlerësoni trajektoren tuaj të karrierës për të parë nëse ka ndonjë ndryshim që duhet të bëni. Mund të përballeni me aspektet ku keni shmangur përgjegjësinë. Kjo ju lejon të jeni të vërtetë me veten dhe të tjerët për qëllimet tuaja profesionale. Jini të kujdesshëm dhe mos rrezikoni me para!

Binjakët

Mund të pyesni veten se ku po shkoni me karrierën tuaj, ku dëshironi të ecni përpara dhe ndoshta edhe të ndryshoni drejtimin. Megjithatë, mos u frikësoni; bëni një pauzë! Ju mund të përjetoni faktin se po përballeni me shpenzime të paparashikuara. Jini më kursimtarë në shpenzime. Eliminoni shpenzimet e panevojshme dhe filloni të kurseni.

Gaforrja

Bëni një hap prapa dhe rivlerësoni mënyrën se si e drejtoni jetën tuaj! Ju mund ta gjeni veten duke kërkuar lirinë nga kufijtë që ju kufizojnë gjatë gjithë kohës. Jini të durueshëm! Kjo është një pikë e shkëlqyer për të kontrolluar investimet tuaja. Mund t’ju duhet të merreni me paparashikueshmërinë e shpenzimeve, huave, aseteve ose trashëgimisë suaj. Është thelbësore të mos merrni ndonjë rrezik të panevojshëm gjatë kësaj kohe.

Luani

Merrni pak kohë për të marrë parasysh marrëdhëniet tuaja personale dhe profesionale. Kjo periudhë e jetës suaj të karrierës dhe financiare do të jetë sfiduese dhe kërkon shumë kohë. Kjo mund të tregojë probleme ose vonesa në partneritetet ose bashkëpunimet tuaja profesionale. Ndoshta do t’ju duhet të merrni më shumë detyra ose të qëndroni në vendin tuaj aktual të punës. Kjo periudhë mund të jetë e vështirë financiarisht dhe mund të sjellë një farë destabiliteti në financat tuaja.

Virgjëresha

Kjo kohë ju nxit të rishikoni qëllimet dhe strategjitë tuaja të karrierës. Në një punë, ky kalim mund të shoqërohet me vështirësi dhe barriera që do të testojnë aftësinë tuaj për të qenë të durueshëm dhe këmbëngulës. Mbajeni veten të përqendruar dhe të përkushtuar dhe jini paqësor!. Për ata në biznes, kjo mund të jetë koha e duhur për të përmirësuar proceset. Jini të vetëdijshëm për shpenzimet!

Peshorja

Ndërsa Saturni retrogradë mund t’ju bëjë të ndiheni të mbërthyer ose të pakënaqur në punën tuaj, ai gjithashtu mund të ofrojë një mundësi për rritje personale dhe vetë-zbulim. Detyrat në një projekt me ritëm të ngadaltë mund të zgjasin më shumë për t’u përfunduar dhe ju mund të përjetoni vonesa dhe pengesa. Një gabim i vogël mund të ketë një ndikim të rëndësishëm mbi ju dhe të ardhmen tuaj. Kërkoni mënyra për të ulur kostot dhe për të ndërtuar llogarinë tuaj bankare. Kjo është koha për të qenë të vendosur dhe serioz në lidhje me financat tuaja.

Akrepi

Saturni retrogradë mund të pasqyrojë betejat tuaja në vendin e punës ose marrëdhëniet profesionale. Ju mund të ndiheni pak të shqetësuar për situatën tuaj aktuale të punës. Mund të ketë disa përgjegjësi financiare që lidhen me banesën ose familjen tuaj. Procesi mund të jetë sfidues. Kjo mund të sjellë rimendimin e rregullimit tuaj të jetesës. Është gjithashtu koha e duhur për të rishikuar investimet dhe planet tuaja financiare.

Shigjetari

Mund të kaloni një fazë të ku do të përjetoni vonesa në ambiciet tuaja profesionale. Përdorni këtë kohë për të përmirësuar aftësitë tuaja, për të ndërtuar marrëdhënie me njerëzit dhe për të zbuluar se ku mund të përparoni. Jini të qartë në komunikimet tuaja! Mos ndërmerrni rreziqe të panevojshme ose mos bëni investime të rëndësishme pa bërë kërkime të mjaftueshme.

Bricjapi

Duhet të rishikoni objektivat dhe planet tuaja dhe të bëni rregullime nëse është e nevojshme. Mund të kuptoni se duhet të rimendoni karrierën tuaj dhe të shihni nëse profesioni juaj i zgjedhur ju bën të lumtur. Ju duhet të jeni më të rreptë në lidhje me shpenzimet tuaja dhe të shmangni investimet e mëdha. Është një shans për t’u bërë më të mençur nga gabimet e së kaluarës!

Ujori

Gjatë kësaj kohe, mund të pyesni se cilat janë qëllimet dhe ambiciet e tyre. Mund të përjetoni një shkallë të caktuar vështirësie ose pakënaqësie me përparimin tuaj. Edhe pse kjo periudhë është një mundësi për vetë-reflektim dhe për të bërë rregullime, ajo është ende e vlefshme për të përcaktuar rrugën e karrierës. Kini kujdes me paratë tuaja.

Peshqit

Këtë kohë mund ta gjeni si një periudhë prove dhe qëndrueshmërie. Mund të ketë vonesa në përfundimin e projekteve. Retrogradi i Saturnit mund të jetë një kohë progresi gradual, por i matur, kështu që mbani fokusin tuaj dhe mos bini pre e tundimeve. Çdo mundësi për të udhëtuar jashtë vendit duhet të përdoret në mënyrë efektive. Shpenzimet e paparashikuara ose përgjegjësitë financiare mund të lindin papritur dhe ju do të duhet të jeni më të ndërgjegjshëm për zakonet tuaja të shpenzimeve. Mundohuni të mos merrni vendime të rrezikshme financiare!