Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Zhivkoviq: Petkoviq shpërndan dezinformata

Lidhur me deklaratën e djeshme të drejtorit të Zyrës për Kosovën të Qeverisë së Serbisë, Petar Petkoviq se “Policia e Kurtit ka tentuar disa arrestime në lagjen e bosnjakëve” në veri të Mitrovicës, siç ka thënë ai, “kanë tentuar të arrestojnë dy vëllezërit, Goran dhe Vlada Vuçetiq, në qendër të qytetit, e më pas edhe Miroslav Zhivkoviqin”, bashkëshortja e Zhivkoviqit ka deklaruar dhe e ka mohuar me një video-mesazh këtë informacion.

Në video-mesazh, Jelena Zhivkoviq ka pyetur se nga i ka marrë Petkoviq një informacion të tillë që dikush po e ndiqte burrin e saj dhe i ka kërkuar Petkoviqit që t’i drejtohet personalisht dhe t’i tregojë.

“Unë jam Jelena Zhivkoviq, bashkëshortja e të emëruarit të sotëm Miroslav Zhivkoviq të cilin z. Petar Petkoviq e ka përmendur në deklaratën e tij që e ka dhënë në ora 10:00. Dua të them se nuk e di nga e ka marrë z. Petkoviq informacionin se dikush po e ndiqte burrin tim. Burri im ka qenë me familjen mbrëmë, në shtëpi, askush nuk na ka ardhur në derë, as nuk e ka ndjekur. Nga e ka marrë z. Pekoviq një informacion të tillë? Unë dua që ai të na drejtohet dhe të na thotë këtë. Edhe për djemtë Vuçetiq Goran dhe Vlladan, të cilët i ka emëruar, kam folur sot me ta, djemtë kanë qenë nëpër qytet, ecnin, askush nuk i ka ndjekur”, ka thënë Jelena Zhivkoviq.

Kujtojmë që, Petkoviq dje në një konferencë për shtyp ka deklaruar se në pjesën veriore të Mitrovicës “ka pasur një gjendje të vërtetë rrethimi”.

Sipas fjalëve të tij, “mbrëmë, forcat speciale Rosu erdhën nga pjesa jugore e Mitrovicës me mbi 30 automjete të blinduara, të veshura me maska, me tuba të gjatë dhe maltretuan tërë Mitrovicën e Veriut”, shkruan The Geopost.

Nuk është hera e parë që Petar Petkoviq shpërndan dezinformata për situatën në Kosovë.

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së