Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Zhvillimet mes Wagnerit e Moskës, reagon Shtëpia e Bardhë: Bideni po e monitoron situatën

Pas zhvillimeve të fundit në Rusi, ku grupi mercenar rus, Wagner, ia ka mësyrë Moskës, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar duke thënë se janë duke e monitoruar situatën.

Shtëpia e Bardhë, përmes një deklarate për situatën në Rusi ka thënë se po e monitorojnë situatën “dhe do të konsultohemi me partnerët tanë për këto zhvillime”.

Ndërsa, një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë, ka bërë të ditur se presidenti i ShBA-së, Joe Biden, po monitoron situatën dhe është i informuar nga stafi i tij për zhvillimet në Moskë, shkruan BBC.

Kujtojmë se kreu i grupit mercenar rus, Yevgeny Prigozhin, ka bërë të ditur se ai me trupat e tij tashmë ka hyrë në Rusi dhe ia ka mësyrë Moskës.


Related posts
Lajme

Shqiptarët nderojnë Afrim Bunjakun në Uashington, i pranishëm edhe William Walker e kreu i ushtrisë shqiptare

Lajme

FSK-ja u vu në gjendje gatishmërie, Ministri Maqedonci jep detaje

Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike