Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Arifi: Kurti në histori do të njihet si Albin Zajednica

Ish-kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi ka reaguar pas letrës së dërguar nga Qeveria e Kosovës në KiE, ku thuhet se Kosova po e harton draftin për Asociacionin.

Sipas Arifit, Kurti gjithmonë ka dashur të futet në histori, madje sipas tij kjo ka qenë edhe arsyeja pse e ka pasur urrejtje ndaj Thaçi, Veselit e UÇK-së.

Por sipas tij, Kurti në histori do të njihet si “Albin Zajednica”.

Postimi i plotë:

Elikziri jetësor i Albinit është hyrja në histori, prandaj e ka urrejtur aq shumë Thaqin, Veselin dhe me të gjithë UÇK-në.

Po pranon «Zajednicën » në gjitha format, pa kushte. Ja tani dita ditës po i plotësohet dëshira e kahmotshme e tij, madje do të mbahet në mend në librat e Historisë si «Albin Zajednica ».

Qysh para dy viteve kam thënë se Albini e ka pranuar «Asociacionin » a.k.a “Zajednicën” por është në misionin të ja shes 50 përqindëshit të tij, sepse pushteti dhe karriga e tij është e shenjtë, jo parimet dhe llomotijtet e tija tri dekadore.

Edhe asi, edhe ksi! Epoka e mashtruesit do të përfundoj, herët e vonë