Lajme

Nipi i Xhafer Devës: Gjykata e Berlinit mori vendim për padinë time ndaj ambsadorit Rohde

Valdet Deva, nipi i Xhafes Devës, ka bërë të ditur se dje e ka pranuar vendimin e Gjykatë së Berlinit rreth padisë ndaj ambasadorit gjerman në Kosovë, Jörn Rohde, për deklaratat e tij ndaj figurës së të ndjerit Deva. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se padia është hedhur poshtë pasi pala paditëse nuk e ka përmbushur kushtin për tentim…
Read more
Lajme

I mori jetën burrit/ Fjalim hiѕtorik para gjykatëѕ, mbrojta nderin tim, donte të më pr*stituonte

Meshkujt kur veshin kostum dhe rrine me koke ulur u behet zbritje de nimi. Une nuk kam kostum, nuk kam kollare, mami nga shpejtesia kete bluze gjeti dhe solli. Dhe pse te genjej kam nje kenaqesi qe arrita te mb ijetoj dhe nuk e fsh eh dot. Kam shetitur shume here ne korridoret e kesaj gjykate me sy te nx ire per vendime mbr ojtjeje. Meshkujt kur veshin kostum dhe rrine me koke ulur u behet zbritje…
Read more
Lajme

Një ditë pas atentatit mafioz ndaj të “fortit” të Krujës, 1 viktimë dhe dy të plagosur, dyshimet pas krimit

Qyteti i Krujës u trondit dje nga atentati mafioz ndaj të “fortit” të Krujës Gentan Bejtja. 42-vjeçari i shpëtoi atentatit, por për fat të keq familjarët e tij jo. Nga breshëria e plumbave mbeti i vrarë kunati i Gentian Bejtjas, Ramzan Sino 29 vjeç dhe të plagosur dy fëmijët e mitur të Gentianit, 10 dhe 13 vjeç, ky i fundit në gjendje të rënduar shëndetësore, ndodhet te…
Read more
Lajme

Nazarko: Kosova është krijesë e Bill Clintonit

Analisti politik, Mentor Nazarko, ka folur për vizitën që e pati ish-presidenti amerikan Bill Clinton në Tiranë. Nazarko tha se pjesa më emocionuese e pritjes së Clintonit në Tiranë ishte mirënjohja e të rinjve kosovarë që mbanin emrin e…
Lajme

Spahiu: Bill Clinton, miku më i madh që njeh historia e Kosovës

Miku më i madh që e ka njohur historia e Kosovës. Kështu po vlerësohet ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton nga ambasadori i parë i Kosovës në SHBA, Avni Spahiu. Duke folur për vizitën e ish-presidentit amerikan në Tiranë, ish-ambasadori Spahiu në “RTK Prime” ka thënë se kjo vizitë ishte një ngjarje e madhe për shqiptarët në përgjithësi. “Ishte diçka që e ka…
Read more