Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Deputetja britanike i reagon Hillit për mbajtjen e stërvitjes së forcave amerikane me ato serbe – ia kujton kujton këtë gjë

 
   

Deputetja e Parlamentit të Britanisë së Madhe, Alicia Kearns, i ka replikuar ambasadorit amerikan në Serbi, Christopher Hill, pas mbajtjes së stërvitjes së forcave amerikane me ato serbe, të quajtur “Platinum Wolf”.

“Kosova, një aleate demokratike e denoncuar dhe e dënuar”, nis teksti i saj.

“Më mirë ‘Platinum Wolf’, një ushtrim i përbashkët me një vend që ka nënshkruar marrëveshje të politikës së jashtme me Rusinë, si ripërtëritje pas pushimit të paligjshëm të Ukrainës dhe aktualisht është duke i mbajtur ilegalisht tre policë kosovarë”, ka shkruar Kearns.

Gjatë ditës ambasadori Hill është shprehur tejet i kënaqur me zhvillimin e stërvitjes së përbashkët me forcat serbe.