Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Dështimi për KiE, reagon përsëri Grenell, ka disa fjalë për Kurtin

 
   

Ish-emisari i ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pasi Kosova ka dështuar të anëtarësohet sot në Këshill të Evropës.

Grenell ka thënë se Kurti po e pengon Kosovën dhe sipas tij, kosovarët meritojnë më mirë.

“Kurti po e pengon Kosovën. Është e trishtueshme.

Miqtë e mi në Kosovë meritojnë më mirë.

Aq shumë përparim mund të bëhet për normalizimin e marrëdhënieve nëse marrëveshjet thjesht do të zbatoheshin”, ka shkruar Grenell në platformën X.

Ish-emisari i ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pasi Kosova ka dështuar të anëtarësohet sot në Këshill të Evropës. Grenell ka thënë se Kurti po e pengon Kosovën dhe sipas tij, kosovarët meritojnë më mirë. “Kurti po e pengon Kosovën. Është e trishtueshme. Miqtë e mi në Kosovë meritojnë më mirë. Aq shumë përparim mund të bëhet për normalizimin e marrëdhënieve nëse marrëveshjet thjesht do të zbatoheshin”, ka shkruar Grenell në platformën X. /teve1.info/