Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Kishte dhimbje te forta stomaku, Nena lind binjak papritur ne shtëpi, nuk e dinte qe ishte shtatzëne

Një grua 34 vjeçare u shokua nga ajo qe i ndodhi pasi kishte kaluar gjithë ditën me një dhimbje te forte stomaku.

Lucy mirëpriti plot befasi binjaket e saj pas një shtatëzanie te fshehte.
Gruaja e re ishte 30 javësh shtatzëne kur djemtë binjake Jacob dhe Jaxon linden ne shtëpi.

Raste si ky ka plot sepse sipas mjekeve njihen me termin shtatezani e fshehur dhe nder te tjera mund te jete pa simptoma deri ne ditën lindjes.

Lucy tregon se si ne fillim u tremb dhe mendoi se kishte ndonjë insekt ne zorre apo stomak. Pastaj gjate mesditës iu shtuan shume dhimbjet dhe telefonoi te ëmën qe te vinte ta ndihmonte se ishte keq.

Nena e saj thirri ambulancën pasi e përjashtoi insektin e barkut dhe ne telefon i thane se dukej si shtatezani.
Kur shkoi te banjo ajo vuri re mes këmbeve se diçka po dukej, ishte koka e fëmijës dhe menjëherë e ema e ndihmoi. I pari lindi Jacob ne orën 6 dhe pastaj Jason ne oren 6.15am.

Foshnjat u çuan menjëherë ne inkubator me ambulance dhe Lucy mori gjak shtese.
Tashme 4 jave me vone binjaket po e marrin veten dhe quhen vërtet foshnjat e mrekullueshme. Ato i mbijetuan lindjes dhe ja dolën te stabilizonin temperaturën e trupit te tyre qe ishte fare e ulet.

Shtatezania e fshehur nuk tregon asnjë lloj fryrje te barkut apo edhe testet e bëra shpesh dalin negative.
Jete te gjate foshnjave dhe i urojme vetëm shëndet.