Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Kosova jashtë programit 7.5 miliardësh të BE-së, reagon Hoti: Dëm i madh

 
   

Kosova është lënë jashtë programit 7.5 miliardë euro të financuar nga BE-ja.

Bëhet fjalë për programin “Europa Digjitale”, një projekt ky shumë i rëndësishëm për bizneset dhe institucionet e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Sipas deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, ky është “dëm i madh”.

“Dëm i madh që Kosova nuk është pjesë e Programit të Evropës Digjitale të BE-së”,  ka shkruar ai, në një postim në “Facebook”.

Me nënshkrimin e kësaj marrëveshjeje sot në Bruksel qytetarët, bizneset dhe institucionet publike e vendeve të rajonit që morën pjesë në këtë takim, do të kenë mundësi të aplikojnë në programin e financuar nga Bashkimi Evropia

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual