Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Nuk ndalet Robert Berisha, sulmon publikisht Xhensila Myrtezajn: Duhet ditë e natë t’i falënderohet Bes Kallakut për famën që ka!

Këngëtari i njohur Robert Berisha ka bërë së fundmi disa deklarata të forta që kanë nxitur diskutime në sferën publike, veçanërisht lidhur me menaxherin e këngëtares Xhensila Myrtezaj.

Pas publikimit të një posteri të një koncerti të planifikuar të Robertit në faqen zyrtare të Xhensilës në Instagram, u ngritën dyshime se dalja e tij nga reality shoë “Ferma VIP” mund të ishte paraprakisht e koordinuar.

I ftuar në një program televiziv, Roberti ndau disa mendime rreth Xhensila Myrtezajt dhe ndikimit që bashkëshorti i saj, aktori dhe komediani i njohur Bes Kallaku, ka pasur në karrierën e saj muzikore.

“Xhensila ka qenë e re kur është njoftuar me Besin, famën e ka krejt prej Bes Kallakut”, tha Roberti. Ai shtoi se pavarësisht nga statusi i marrëdhënies së tyre aktualisht, që ka qenë subjekt i thashethemeve për ndarje të mundshme, Xhensila duhet “paradite e mbasdite t’i thotë faleminderit Bes Kallakut. Sepse Xhensila ka qenë një çikë e re që s’e ka njohur askush”.

Robert Berisha argumenton se Xhensila Myrtezaj, e cila u bë e njohur për publikun e gjerë në fazat e para të karrierës së saj muzikore, ka nevojë të njohë kontributin e madh që Besi ka dhënë për t’u bërë një emër i njohur në skenën e muzikës në Shqipëri.

Bes Kallaku përndryshe pati treguar historinë e njohjes së tyre, duke thënë se Xhensilën e kishte parë për herë të parë kur ajo ishte 16 vjeçe dhe pak kohë më pas kishin filluar lidhjen.