Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Për herë të parë që nga paslufta po ndodhë kjo gjë në Mitrovicë, reagon Rron Gjinovci

 
   

Në Mitrovicë të Veriut, komunë me shumicë serbe në very të Kosovës, po vërehet mungesa e produkteve nga Serbia.

Kjo, sipas REL-it, po ndodhë për herë të parë në periudhën e pasluftës.

Për këtë lajm ka reaguar aktivisti i shoqërisë civile Rron Gjinovci, përcjell Bota sot. Ai ka thënë se kjo po ndodhë, për shkak se Qeveria Kurti nuk është e përfshirë në kontrabandë, sikurse ish-qeveritë.

“Sa e sa herë janë vendosë taksa 100% e 200% ndaj Serbisë, produkte serbe ka pasë, tash s’ka.

Pse? Se zyrtarët e qeverisë nuk janë të përfshirë në kontrabandë si përpara”, ka shkruar Gjinovci në një postim në Facebook./BS

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Këta janë dy të dyshuarit për plagosjen e dy vëllezërve Veliu në Rahovec

Lajme

Polonia do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën për shkak të mosmarrëveshjes së grurit

Lajme

Dita e dytë e Samitit të Paqes dhe Demokracisë, merr pjesë ambasadori gjerman në Kosovë

Lajme

Presidenti kroat nga OKB bën thirrje për njohjen e Kosovës