Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

“Tregti droge dhe…”, Evi Kokalari zbulon çfarë i thanë politikanët amerikanë për Ilir Metën

Evi Kokalari ka folur ditën e sotme në emisionin “Breaking” në Top News, në lidhje me zhvillimet politke në vendin tonë.

Kokalari ka zbuluar dhe një bisedë me disa politikanë republikanë në Amerikë, të cilët i kanë folur për ish-presidentin Ilir Meta.

Kokalari tha se amerikënt e kanë cilësuar Metën si një ndër perosnat më të korruptuar në botë, duke shtuar se merret edhe me trgëti doroge.

“Ishim duke folur për Shqipërinë dhe më thanë: ‘Ilir Meta është ende Presdient?’ Jo ju thashë ka kohë që nuk është më dhe në atë moment ata më thonë: ‘Një nga personat më të korruptuar që kam parë në jetën time, me tregëti droge dhe shumë gjëra të tjera’. Sa mirë që e dini u thashë, ata janë në dijeni për të gjitha dhe kjo është gjë e mirë për shtetin Shqiptar.”- tha Kokalari.