Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Zana Avdiu: Hoxha le të thirrë më mirë kundër dhunës, vrasjes e diskriminimit …

Nesër në Prizren, pas namazit të xhumasë, është ftuar një protestë kundër DokuFestit. Thirrjes për protestë i ka bërë jehonë Besim Berisha, kryetar i BIK-ut në Prizren.

Në lidhje me këtë protestë, ka reaguar edhe analistja dhe aktivistja Zana Avdiu.

Ajo ka shkruar se të gjithë energjinë shoqëria e fokuson në shtypjen e tjetrit.

“Nje hoxhe nga Prizreni paska thirre proteste kunder DokuFestit.

Me kane me thirre kunder dhunes, vrasjeve, kunder shtypjes e diskriminimit, ma mire ish kane.” – shkroi ajo.


Related posts
Lajme

Këta janë dy të dyshuarit për plagosjen e dy vëllezërve Veliu në Rahovec

Lajme

Polonia do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën për shkak të mosmarrëveshjes së grurit

Lajme

Dita e dytë e Samitit të Paqes dhe Demokracisë, merr pjesë ambasadori gjerman në Kosovë

Lajme

Presidenti kroat nga OKB bën thirrje për njohjen e Kosovës